EVET’Çİ ”ESKİ ÜLKÜCÜLER”
Tarih: 25.07.2010 Saat: 10:28
Konu: SiyasetMedyada artık bol bol eski ülkücüleri dinliyoruz..İktidarın dümen suyunda seyreden ”tarafsız” medyamızda sık sık arz-ı endam eyleyerek referanduma ”evet” denmesi için çaba sarfediyor bu yiğitler.
Bir türlü referandumda hayır diyecek, dolayısıyla 12 Eylülden hesap sormanın önünü tıkayacak zihniyeti anlayamıyorlarmış.


Kim bunlar.
Bunlar küskünler, kırgınlar, kenara itilmişlik psikolojisiyle kin tutanlar, benim olamadığım yerde ülkücülük olamaz kafasındakiler, tireni kaçırıp, yetişenlere düşman olanlar, çektikleri çileleri sermaye yapmaya çalışanlar v.s
Bugüne kadar küskün ve dargın olarak kenara çekilen, zaman zaman MHP yönetimine ve ocaklara ağır eleştirilerde bulunan hiçbir ülküdaşıma küsmedim, tavır koymadım, sadece üzüldüm..
Bir ülkücünün, haksızlığa uğramış olsa bile, davasının hatırı için darılmaması, elinden gelen hizmeti vermesine inananlardanım.
Ancak AKP referandumuna gönüllü olarak hizmete soyunmaları, şehitlerimizin aziz isimlerinin kullanılmasını hazmedebilmeleri, üstelik bunu AKP ağzıyla haklı göstermeye çalışmaları, bendeki gönül bağını paramparça etti.
Bu arkadaşlarımız, bir türlü referandumda hayır diyecek, dolayısıyla 12 Eylülden hesap sormanın önünü tıkayacak zihniyeti anlayamıyorlarmış.

Ben samimi olarak ve sevabıma niçin hayır dendiğini anlatırım. Ama inanın bu eski ülkücülerin zekâlarına hakaret olur. Niçin hayır dendiğini bal gibi biliyorlar, ama maksat üzüm yemek değil, bağcı dövmek..
Onlar için değil ama, timsah gözyaşları karşısında hemencecik yüreğinin yağı eriyen aziz milletimizin okuması duasıyla birşeyler yazmak istiyorum.

Sayın başbakanımız birdenbire tüm anayasa değişikliğini 12 Eylülcülerden hesap sorma üzerine odakladı.
Peki sormak istiyormu ? Kesinlikle hayır.
Anayasadan 12 Eylülcülerin yargılanmasını engelliyen maddeyi çıkarın, suçluları mahkemeye verin, alacağınız cevap şimdiden bellidir.
”Zaman aşımına uğradığı için davanın reddine”
Peki, bunun önlenebilmesi, yani 12 Eylül suçlularının gerçekten cezalandırılabilmeleri için hem MHP, hemde CHP birer teklif vererek, bu konuda zaman aşımının işlememesi için teşebbüste bulundular. Bu teklif kabul edilse idi, kendilerini baştacı eden bu millete silah doğrultan, zulmeden, hukukunu gaspeden suçlulardan gerçekten hesap sorulabilecek, adalet önünde hesap verebileceklerdi..
Ne oldu?
AKP her iki önergeyide reddederek 12 Eylülcüleri garantiye aldı.,

Mesela BBP’li kardeşlerimiz bunu bilmiyorlarmı?
Bal gibi biliyorlar.
Peki niçin AKP’ye destek veriyorlar..
İşte burası çok ince..Aynı zamanda siyasetin ne kadar çirkefleştiğininde bir göstergesi..
Rahmetli Muhsin Başkanın (mekanı cennet olsun) Hakka yürümesinden bu yana, sayın Topçu her fırsatta MHP’ye çatmaktadır.AKP ve CHP, BBP’den emindir..Çünkü BBP istikbalini sadece MHP tabanının oylarını elde edebilme üzerine planlamıştır, onun için ağacını seçmiş, başka ağaçları unutmuş ve durmadan taşlamaktadır.. Görünen maalesef odur ki; BBP yöneticileri gerçekleri savunmaktan ziyade, MHP’yi başarısız gösterebilecek yanlışları omuzlamış ve taşımaktadırlar.

”Mazlum” efendi, Türk siyasetine tiyatroyu adamakıllı sokmuştur. Maalesef gönüllü figüranlarda ona yardımcı olmaktadırlar..
Türkiyeden Türk hakimiyetini silme yolunda sahneye konulan oyun, oyun yönetmeni tarafından, senaryoyu yazanlara karşı büyük bir sadakat içerisinde perdeden perdeye geçmektedir. Utanma, ar, haya kavramlarının tamamen silindiği bu süreçte, hayasızca şehitlerimizin manevi varlığı kullanılmakta, güya has ülkücülerde buna çanak tutmaktadırlar..
Yazıklar olsun..
Hele hele özel ordu hakkında konuşurken, birdenbire MHP ve ülkücülere hakaret eden, cevabını alıncada ” benim seviyem bu değil” ayaklarına yatan bir bakanı , savunabilmek, ülkücülük anlayışının neresine sığar, anlamakta zorlanıyorum..,

Hukuk sistemini emri altına alabilmek, teröristleri karşılama merasimi programı içerisinde, sirk benzeri mahkemeler kurabilmek, askerlerimizin katillerinin ayağina giderek onlara adeta yalvaracak hukukcuları, Türk adaletine hakim kılabilmek, melanetlerinin hesabının zamanı gelince sorulmasını önleyebilmek için hazırladıkları anayasa değişikliğini, ülkücü şehitlerin aziz isimlerine sararak bize yutturmaya çalışan bu iktidara payanda olmak, bırakın Türklüğü, insan haysiyetiyle nasıl bağdaşır, çözemiyorum.
AKP’nin bu sinsi oyununu bozabilmek, Türkiyede Türk kararlılığının altını çizebilmek, BOP tiyatrosunun perdesini parçalamak için bu referanduma hayır diyeceğiz.
12 Eylülcüler mi?
Adam gibi başa getirilecek bir iktidar, zaman aşımı engelini aşarak mutlaka onları adalet önüne çıkaracaktır..
Şimdilik ben, Rabbimden Netekim pasa için çok uzun bir ömür diliyorum..
130 yaşına kadar yaşasın.
Felç olsun kıpırdayamasın.
Yıllarca ot gibi yaşasın ama herşeyi idrak edebilsin..
Canı omuzlarına yük olsun, bir türlü veremesin..
Her türlü hakarete maruz kalıüp rezil olsun
Rezalet içinde, hakaretler görerek, pisliğe boğularak uzun yıllar yaşasın..
Amin.-

Hürmetlerimle
İlhan Esen


Bu haberin bulunduğu site: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber için adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3059