ERDOĞAN'IN KAFA YAPISI PKK VE ÖCALAN ZİHNİYETİYLE ÖRTÜŞÜYOR...
Tarih: 7.02.2007 Saat: 01:29
Konu: Ülkücü Tavır


İşte LiderMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan’ı PKK ve Abdullah Öcalan ile aynı resmin içinde yer aldığını söyledi. Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın “Türk Milliyetçiliğini hedef alan saldırılarının ağırlaşarak ve seviye kaybederek sürdüğünü kaydetti. Bahçeli, “Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin varlığına, milli onuruna ve geleceğine sahip çıkılmasından, Türk milletinin birliğinin ve milli kimliğinin üzerinde titrenmesinden rahatsızdır. Türk milliyetçiliği, Türkiye’nin milli birliğinin korunmasının en önemli sigortası ve Türkiye’nin önünü, ufkunu ve yolunu sürekli aydınlatan temel bir siyasi ve kültürel değer olarak ebediyen yaşayacaktır." dedi.TEDAVİ OLMALI

Erdoğan’ın Türk Milliyetçiliğini ırkçılık, ayrımcılık ve kafatasçılık olarak suçlamaları için “hezeyan" nitelemesini kullanan Bahçeli, şöyle dedi:

“Başbakan Erdoğan, Türkiye’nin varlığına, milli onuruna ve geleceğine sahip çıkılmasından, Türk milletinin birliğinin ve milli kimliğinin üzerinde titrenmesinden rahatsızdır. Bu konuda konuştukça batan Başbakan, sözleri ve fiilleriyle hakiki hüviyetini açığa vurmaktadır.Şuur altında artık bastıramadığı ön yargılar, kompleksler ve düşmanlık duyguları bu şekilde ortaya dökülmekte ve temsil ettiği siyasi zihniyetin anatomisi gün ışığına çıkmaktadır.Türk Milliyetçiliğini karalamak ve aşağılamak için çok tehlikeli bir kışkırtıcılık misyonu üstlenen Başbakan’ın içinde bulunduğu ruh hali, bu anlamda çok vahim bir klinik tablo oluşturmaktadır.

Bu kangren haline gelen patolojik hastalığın yegâne tedavi yolu seçim sandığıdır.Türk milletinin sandık başında tecelli edecek siyasi iradesi, bunun en etkili tedavi reçetesi olacaktır."

İMRALI’DAKİYLE AYNI RESİMDE

Bahçeli, Erdoğan’ın söylemleriyle PKK’nın ve Öcalan’ın son dönemdeki kampanyalarının örtüştüğünü de söyledi. Bahçeli, “Türkiye *****huriyeti’nin Başbakanlık koltuğunda oturan Erdoğan, Türk Milliyetçiliğine karşı husumet manifestosu niteliğindeki sözleri ve saldırılarıyla, sadece yeminli milliyetçilik düşmanlarıyla aynı safta yer almamış, daha da vahimi terör örgütü PKK ve İmralı’daki elebaşı cani ile de ‘teşhis ve ağız birliği’ içine girmiştir dedi.

Erdoğan’ın Türk milliyetçilerine yönelik ırkçılık,ayrımcılık ve kafatasçılık suçlamasının “PKK ve İmralı canisi ile aynı resmin içinde yer almaktan aynı çizgiye düşmekten rahatsızlık duymadığının göstegesi olduğunu kaydeden Bahçeli, Erdoğan’ için şu ifadeleri kullandı:

“PKK’nın yayın organlarını izleyenler, Başbakan’ın devleti suçlu gösterme ve Türk milliyetçiliğini karalama yarışında bu çevrelerle aynı yörünge içinde olduğunu göreceklerdir.PKK’nın son dönemde başlattığı kampanyada Türkiye *****huriyeti “tetikçi devlet" olarak suçlanmakta, Türk milliyetçiliği inkârcı ve ayrımcı ırkçılıkla karalanmakta ve Türkiye’nin ‘kanserli bünye&’ olarak görülen rejiminin tasfiyesinin önündeki en büyük engel olarak gösterilmektedir.

Terör örgütünün bu söylemleriyle Türkiye *****huriyeti Başbakanı’nın Türk Milliyetçiliğini hedef alan sözleri ve devletin organlarını yıpratmak için ürettiği senaryolar arasında özde bir fark bulunmamaktadır Başbakan Erdoğan ve AKP sözcülerinin asıl rahatsızlık duymalarını ve namuslu bir vicdan muhasebesi yaparak bu açıdan ‘nereden nereye geldiklerine’ bakmalarını gerektiren husus budur.

MAKYAVEL’İ BİLE KISKANDIRIR

Bahçeli, Erdoğan’ın siyaset anlayışı için, “karanlık hedeflerine varmak için her gayri meşru yolu mübah görmede Makyavel’i bile kıskandıracak çürümüş siyaset anlayışı" nitelemesinde bulundu. Erdoğan’ın Türk Milliyetçiliğini, “mayınlamış yasak bölge" ilan etmeye çalıştığını da belirten Devlet Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Türk milliyetçiliği, Türkiye’nin milli birliğinin korunmasının en önemli sigortası ve Türkiye’nin önünü, ufkunu ve yolunu sürekli aydınlatan temel bir siyasi ve kültürel değer olarak ebediyen yaşayacaktır.

Başbakan Erdoğan’ın ve manevi fedailerinin Türk milliyetçiliğini ve Milliyetçi Hareket’i hedef alan hezeyanları, Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidar yürüyüşü kervanını etkileyemeyecektir.
Yeni bir milli birlik ruhu ve şuuruyla ayağa kalkacak olan Aziz Milletimiz, ortak paydası Türkiye düşmanlığı olan ve husumetten beslenen bu şer cephesinin Türkiye’yi maruz bırakmaya çalıştığı hain suikastı her şart altında boşa çıkaracaktır.

Siyasi, vicdani ve ahlaki yörüngesini kaybedenler bu gerçekleri unutmamalıdır." 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 06 Şubat 2007 tarihli basın açıklamasının tüm metnini okumak için tıklayınız.Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2846