Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 7 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
TEMUCiNKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Cmt Tem 16, 2005 6:54 pm    ileti konusu: MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Alıntıyla Cevap Gönder

ATATÜRK' ÜN YAZDIĞI TEK ŞİİR

Gafil, hangi üç asır, hangi asır,
Tuna ezelden Türk diyarıdır.
Bilinen tarih söylememiş bunu,
Kalkıyor örtüler, örtülen doğacak,
Dinleyin sesini doğan tarihin,
Aydınlıkta karaltı, karaltıda şafak.
Yaşanan tarihi gömüp doğru tarihe gidin.
Asya'nın ortasında Oğuz oğulları,
Avrupa' nın Alpler' inde Oğuz torunları,
Doğudan çıkan biz, batıda yine biz;
Nerde olsa, ne olsa kendimizi biliriz.
Hep insanlar kendini bilseler,
Bilinir o zaman ki hep biriz.
Türk sadece bir milletin adı değil
Türk bütün adamların birliğidir.
Ey birbirine diş bileyen yığınlar!
Ey yığın yığın insan gafletleri!
Yırtılsın gökteki gafletten perde,
Hakikat nerede?

Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
TEMUCiNKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Tem 16, 2005 6:55 pm    ileti konusu: ATATÜRK VE 19 SAYISI Alıntıyla Cevap Gönder

ATATÜRK VE 19 SAYISI

1. 1881'de 19. yüzyılın bitimine 19 yıl kala doğmuştur
.
2. Sağlığında, İngiliz İmparatorluğu Hükümeti Atatürk' ün doğum gününü tebrik için Türk Hükümeti 'nden sormuş, ATATÜRK 19 Mayıs 1881 diye yanıtlamış ve kayıtlara böyle geçmiştir.

3. 1900'de 19 yaşında Harbiye' ye girmiştir.

4. 19 Aralık 1904' de bağımsız düşümcelerinden ötürü yıldız sarayına çağrıldı.

5. Harb akademisinden aldığı sicil 317-8 dir. Bu rakamların tek tek toplamı 19 eder.

6. Çanakkale Savaşının zaferle sonuçlanmasında 19' uncu fırka' yı (tümen) kurmuş ve ona komuta etmiştir.

7. 19 mayıs 1915' de albay oldu.

8. Mahiyetindeki komutanlara: "Ben size, taarruz edin demiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar yerimize başka kuvvetler gelebilir" demiş elindeki çok az kuvvetle 19 Mayıs 1915' e kadar oyalama muharebesi ile düşmanı tutmuştur. Düşmanın yine Çanakkale' deki başarısızlıkları sonucunda 10 Aralık 1915' te Gelibolu Yarımadası boşaltılmıştır.

9. Zor bir duruma düşen 7. Ordu' ya komutan tayin edilen M.Kemal, bir düşman saldırısını seziyor ve hazırlanıyor. Nitekim 19 Eylül sabahı düşman harekete geçiyor, hem de kat kat üstün kuvvetlerle. Sağındaki ve solundaki kuvvetler epeyce kayıp verdikleri halde M.Kemal zamanında aldığı tedbirlerle kayıp vermekten kurtuluyor.

10. 19 Mayıs' ta Samsun' a çıkacak olan Atatürk' ün bindiği vapurda 19 yolcu vardı.19 Mayıs 1963 tarihli Cumhuriyet gazetesinde Prof.Dr. Tarık Zafer Tunaya' nın 19 Mayıs ve ötesi adlı makalesinden.

11. 19 Mayıs 1919' da Samsun'a çıkıyor. Bu tarihte 3 tane 19 rakamı vardır ki Atatürk' ün ömrü de zaten 3x19 dur. 19 Mayıs 1919' da iki ondokuz=38 yaşındaydı.

12. 19 yıl Türk Milleti' nin hakimiyetine bilfiil hakim olmuş, Türk Milletine Baş Komutan ve Devlet başkanı olarak hizmet etmiştir. (1919-1938)

13. Milli Mücadele' ye fiili olarak başlaması için komutanlara yaptığı konuşma ve Meclis' te Milli davanın gerçekleşmesi yolunda güdülecek siyasetin karara bağlanma tarihi de 19 Kasım 1919 'dur.

14. Sakarya Meydan Muharebesi' ni kazandıktan sonra, başarısına karşılık TBMM kendisine olan minnet ve şükranını belirtmek için 19 Eylül 1921' de kabul ettiği özel bir kanunla Mareşallik ve Gazilik ünvanı vermiştir.

15. Millete yayınladığı bir beyanname ile Osmanlı Devleti' nin hayat ve egemenliğinin sona erdiğini belirterek Türk Milleti' ni hayat ve bağımsızlığa kavuşturmak için, Ankara ' da olağanüstü bir Meclis toplantısı ve Türk Milleti' nin iradesini bu Meclise devretmeyi 19 Mart 1920 'de kararlaştırmıştır.

16. Hitabet sanatının bir şaheseri olan Büyük Nutuk' un sonundaki Türk Gençliği'ne Hitabesi de başlangıç cümlesiyle beraber 19 cümledir.

17. Büyük devlet adamı ve eşsiz kahramanın adı ve soyadı ^^MUSTAFA KEMAL ATATÜRK^^ 19 harftir.

18. "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ". Bu saheser cümle 19 harftir.

19. "İSTİKLAL GÖKLERDEDİR" Ne rastlantıdır ki, Atatürk' ün bu sözleri de 19 harftir.

20. 10 Kasım 1938 (19x2x19) (10 Kasım günü saat 9 da 10+9=19) 3x19 =57 yaşında ölümlü yaşama gözlerini kapamıştır.

21. Cenazesi büyük bir merasimle 19 Kasım 1938 günü Yavuz zırhlısı ile İzmit' e götürülmüştür.

22. En Büyük Kahraman' ın ebediyete intikali üzerine arkadaşı ve halefi İsmet İnönü' nün Türk Milletine beyannamesi 19 cümledir.

23. Doğum ve ölüm yılları (1881 ve 1938), 19 sayısının katlarıdır.

24. 1919 rakamında 101 tane 19 vardır.

25. İlk 19 yılda hazırlandı, ikinci 19 yılda siyaset ve askerlik alanında savaştı, üçüncü 19' uncu yılda devlet başkanı sıfatı ile hizmet etti.
TEMUCiNKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Tem 16, 2005 6:56 pm    ileti konusu: ATATÜRK'ÜN TÜRK TARİFİ Alıntıyla Cevap Gönder

ATATÜRK'ÜN TÜRK TARİFİ

Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Birgün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. YIldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.
TEMUCiNKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Tem 16, 2005 6:57 pm    ileti konusu: Bombasırtı olayı Alıntıyla Cevap Gönder

ATATÜRK'ÜN Anlatımıyla Bombasırtı olayı

Bombasırtı olayı (14 Mayıs 1915) çok önemli ve Dünya savaş tarihinde eşine rastlanması mümkün olmayan bir olaydır. Karşılıklı siperler arası 8 metre, yani ölüm kesin. Birinci siperdekilerin hepsi kurtulmamacasına düşüyor. İkinci siperdekiler yıldırım gibi onların yerlerine gidiyor. Fakat ne kadar imrenilecek bir soğuk kanlılıkla biliyormusunuz? Bomba, şarapnel, kurşun yağmuru altında öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor ve en ufak bir cekinme bile göstermiyor. Sarsılma yok. Okuma bilenler Kur' an-ı Kerim okuyor ve cennete gitmeye hazırlanıyor. Bilmeyenlerse Kelime-i şahadet getiriyor ve ezan okuyarak yürüyorlar. Sıcak cehennem gibi kaynıyor. İşte bu Türk askerindeki ruh kuvvetini gösteren dünyanın hiçbir askerinde bulunmayan tebriğe değer bir örnektir. Emin olmalısınız ki Çanakkale savaşlarını kazandıran bu yüksek ruhtur.
TEMUCiNKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Tem 16, 2005 7:01 pm    ileti konusu: BURSA NUTKU Alıntıyla Cevap Gönder

BURSA NUTKU

" Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek: “Demek adliyeyi de islah etmek, rejime göre düzenlemek lazım!” Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, İsmet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “Ben inan ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir!” İste benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

M.Kemal Atatürk
TEMUCiNKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Tem 16, 2005 7:05 pm    ileti konusu: Ord.Prof.Dr.Anna Masala (İtalyan)'NIN ATATÜRK SEVGİSİ Alıntıyla Cevap Gönder

Ord.Prof.Dr.Anna Masala (İtalyan)'NIN ATATÜRK SEVGİSİ

KEMAL PAŞA'YA

Yüzünü görmek istedim
Selanik' te birşey sormadan
Kuyumcularla kebapçılara
Deniz kıyısına gittim
Sesin duyuluyordu
Liman boyunca
Bütün deniz kabuklarında
Bir vapurda
Dalgalanıyordu
Adının hayali
Ne güzel şey "Türk dostuyum " demek
Samsun' a çıkacağız yarın sabah

Ord.Prof.Dr.Anna Masala (İtalyan)
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 401

İletiTarih: Cmt Ağu 06, 2005 12:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ataturk'un bursa nutkunun altina baskasinin imzasini atarak yayinlasalar, heralde o altina imza atilan kisi hemen tutuklanir.

birde su 19 rakami ile Ataturk konusu ilginc, bugun beni gulduren tek sey bu 19 la ilgili yazidir.

forumlari okudukca cok ilginc seylerle karsilasiyorum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kreis2
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Cmt Ağu 06, 2005 1:14 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ATATÜRK benim icin dünyanin gelmis gecmis en buyuk adamidir,o bizim atamiz , TÜRK milletinin en büyügüdür. düsünüorumda o olmasaydi biz suan nerde yasio olacaktik,yada yasayabilcekmiydk???
yalniz solcu partilerin atatürkü kullanmasi icimi okadar acitioki...! milleti oyuna getiriolar..HERZAMAN ATATÜRKÜN CIZDIGI YOLDAN GIDICEZ ..
TANRI TURK U KORUSUN VE YUCELTSIN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder ICQ
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ağu 08, 2005 11:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kamer yayinlarindan Pr Dr Cemal Anadol'un hazirladigi "MHP ve BOZKURTLAR" isimli kitapta, 220. sayfada su konu isleniyor.
Bursa nutku sahtekarligi deniyor.

ben bu isi anlamadim, bursa nutku yapilmismidir, yapilmamismidir?
sadece o bahsi gecen paragrafmi sahtedir yoksa nedir?

bu mevzuyu bilen bir abim veya kardesim banada anlatirsa memnun olurum, kafam karisti.

bu baslikta bursa nutku yazilmis ve onun icin buradan sordum, baslik acamiyorum zaten.

Allah razi olsun.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Pts Ağu 08, 2005 11:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bozkurt_1977 Ülküdasim

suralar bir bak arama motor,lar tavsiye ederim

www.google.com

arti alaman üniversitenin iyi bir sörveri

www.metager.de
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Ağu 08, 2005 11:31 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ocaktada soracagim bu mevzuyu.

kamer yayinlarinin serisi tamamen ulkucu kitaplar ve her ulkudasima zaten tavsiye ediyorum ama bazen anlamadigim seylerlede karsilasiyorum.

delikurt (kurtoglu) ulkudasim, rastgele google ararsam, yanlis kaynaktan okurum ve yanilgim artabilir.

bilen birinden ogrenmem, daha dogrusu bir ulkucuden ogrenmem lazimki, kanaat getireyim.

Allah razi olsun.
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 12:21 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

1 cildini okuyabildigim bir kitap var, ismi "Ataturk'ten 12 Mart'a", bir merak durumu olustu bende ve surekli birseyler soruyorum ama anlayisiniza siginiyorum ulkudaslarim.

bu kitabin yazari Sadi kocas, aklimin ermedigi nokta, bu adam milli savunma bakanliginda gorevlerde bulunmus ve derken derken, 69 yilinda chp milletvekili olmus.

bu adam eger milliyetci ise, kitabindan anladigim kadari ile oyle, neden Mhp'den milletvekili olmamis.

yoksa benmi yaniliyorum ve bu adam aslinda bir solcumu?

bilen ulkudaslarimdan yardim istiyorum.
bozkurt_1977
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 3:14 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elimde bir eski kitap daha var ve sahibi rahmetli babam, nur icinde yatsin, hayatta olsa ona sorma imkanim olurdu.

hazir bu kadar sormusken ve ben bu saatte hala kitap okuyorken, bunuda sormam lazim.

bu kitap 74 yilinda basilmis olup bugunlerde bulmak zordur heralde.

birkac cildi var bu kitabin ama benim elimde 1 tek cildi var.

kitabin ismi "Yeni Osmanlilar tarihi ve Ebüz ziya tevfik", bugunku dile uyarlanmasinida torunu olan gazeteci Ziyad Ebüzziya yapmis.

nedir bu yeni osmanlilar veya diger ismi ile jön türkler, bir örgütten bahsediliyor ve kitabin arkasinda sunlar yaziyor.

!867'de sultan Abdülaziz ve onun diktaci sadrazami Ali pasayi, mesrutiyeti ilana mecbur etmek icin baslarini ortaya koyan bir avuc Türk gencinin hikayesidir deniliyor ve örgütün kuruculari olarak su isimler geciyor.

Namik Kemal, Suavi efendi, Agah efendi, Ebüzziya tevfik, simdi benim an;amadigim, bu adamlar sonucta devlete isyan etmis oluyorlar, obur taraftan bakinca siyasi ve edebi hayatta isim yapmis insanlar, simdi bunlara biz ulkucu camia olarak nasil bakmamiz dogrudur?

Ulkudaslarim sizi galiba sorularimla rahatsiz ediyorum, kusura bakmayin ulkudaslarim.

bilmedigim bircok seyi ogrenmeye calisiyor ve surekli okuyor okuyor ve okuyorum.
kreis2
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 10:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayret b1sey ya koskoca s1tede sadece ataturkle ilgili iki kisi yaz1 yazmiss
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder ICQ
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız