Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Basın-Yazarlar: VAH ZAVALLI TALAT, VAH !!!!! / SAVAŞ SÜZAL
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu Basın-Yazarlar
Kusura bakmayın ama KKTC başbakanı Talat bana göre büyük bir şakaya benziyor. Yani Amerikalıların deyimiyle "He is a big joke". Neden böye dedim anlatayım. CSIS denilen Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde Mehmet Ali Talat konuşurken dalmış gitmişim. Ampul iktidarının kendi Avrupa Birliği amaçları için Kıbrıs’a monte edip parayla arkasından ittiği Talat, sanki kendi söylediklerine kendisi de inanmıyor gibi konuşuyordu.

Uykudan yeni uyanır gibi bir hali vardı. Hoş anlattıklarına beni inandıramadı ya. Toplantı sonrası konuştuğumuz Weston’ın da sözlerinden haklı olduğumu anladım. Bir kere Talat ABD’ye geliş amacını para diye tanımladı. Ama benim güzel İstanbul’daki araştırmamacı ve soruşturmamacı meslektaşlarımın gözünden kaçan bir şey var. Amerika da hükümet parayı öyle istediği gibi harcayamaz, Kongre’nin onayına ihtiyaç vardır. Düşünün o Kongre den Türkiye NATO mütetfiki olarak sıcak ve soğuk savaş dönemlerinde kendisi ile Yunanistan’a verilecek askeri yardım adı altındaki kredi kandırmacasında bile 7’ye 10 oranını kaldırmayı başaramamıştı. Hani Irak savaşı nedeniyle boru hattının vanalarını kimseye sormadan kapatan Amerikalıların çok sevdiği ve hatta Tayyip Erdoğan dan bile çok çok sevdiği söylenen Özal döneminde bile bu uygulamayı kaldırmayı başaramadık. Şimdi Ampul’un kuklası Talat için Bush yönetimi KKTC’ye para vermek için Kongre deki güçlü rum lobisini geçecek ve bu parayı verecek. Hem de seçim yılında. Hemde Irak için 25 milyar dolar isterken arasına bir yarım milyar dolarcıkta dostları Talat ve yandaşları için isteyecek. Güldürmeyin beni yahu.

Talatın konuşması sırasında salonda onu dinlemeye gelenlere baktım. Bana göre bu tür toplantılarda katılım konuya ve konuğa verilen önemi gösterir. Bir kere katılanların üçte birini biz gazeteciler, geri kalan ikinci üçte birini Ledsky gibi Denktaş düşmanı eski yetkililer, geri kalan üçte biri ise Talat’ı yakından takibe alan Rumlar oluşturmuştu. Bir de ara da bir kalabalık olsun diye gelen ATAA veya TÜSİAD’tan temsilciler vardı ben onları dekordan sayıyorum. Washington’da Bush’un başı şu aralar Irak işkence olayları ile belaya girdiği ve Savunma Bakanı Rumsfeld’in istifasının istendiği, seçim kampanyalarında yapılan kamuoyu yoklamalarından "ne işimiz var Irak ta" sayılarının yükseldiği bir dönemde anlaşılan Talat karambola gitti. Kimse farkında bile değil onun buraya geldiğinden. Ama bizim İstanbul basınını okursanız sanki adam burda Kleopatra gibi karşılandı ve Powell falan önünde kırmızı halılar serip taklalar attı. Yok be kardeşim, Yok. Sizin oturduğunuz yerden attığınız palavralar gerçek değil. Hemde aslında ne yazık ki o palavraların tersi gerçek. Bir kere herkesin beklentisinin tersine Talat’a ABD diplomatik olarak KKTC’ye gösterdiği diplomatik itibarda iniş gösterdi. Geçen gün bir kör cahil arkadaşım İstanbul’dan yazmış, ilk kez ABD Dışişleri Bakanı KKTC yetkilisi ile görüşüyor bu tanınma yolunda önemli bir adım diye. Yanlış. Benim bildiğim, bundan önceki her başkan döneminde Dışişleri Bakanları Denktaş ile birer kez bakanlıkta görüşmüştü. Birinci görüşme Baba Bush döneminde zamanın Dışişleri Bakanı James Baker ile Dışişlerinde daha sonra Clinton döneminde de Dışişleri Bakanı Albright gene Dışişleri Bakanlığı’nde gerçekleşmişti. İşin garibi Talat ile Washington’da değil de Filistin Kurtuluş örgütüyle görüşür gibi New York’ta Birleşmiş Milletelr de görüşen Powell ardından adama Washington’da verilecek çalışma yemeği bile Bakanlıkta değil. Gördünüz mü ne kadar desteksiz attığınızı.

Kıbrıs konusunda bizimkilerin mangal da kül bırakmayan atışlarının önümüzdeki bir kaç ay içinde "kalleş Amerika, bizi yolda bıraktı, bizi kandırdı, Rumlara alet oldu" gibi yazılara dönüşeceğinden ben eminim. Bu konuyu öylesine çok oyalayacaklarını sanmam. Rumlardan gelecek sinyale bağlı her şey. Ama asıl acı olanı ve beni yüreğimden vuranı geçen gün yazdığım gibi ABD’nin Rumların yarattığı başedemedikleri, görüşmelerle alt edemefikleri Denktaş’ı saf dışı bırakması sırasında Kıbrıslılar için mücadele eden Mücahit Denktaş’ı savunduğu vatandaşlarının yalnız bırakması. Bakın beğenmediğiniz Araplar bile bizim Kıbrıslı Türklerden daha şahsiyetli ve sağlam karakterli çıktı ve Arafat’ın yanında yeraldılar. Talat ise Washingtonlarda yabancı topraklarda Denktaş’ı çekiştirdi çirkin bir şekilde Denktaş’ın yetkisi olmadığını sembolik olduğunu falan söyliyerek bu oyunda ampulculerle birlikte oyun oynadığını ortaya koydu. Ampulculerde ondan hoşlanmıyor ve artık köşene çekil demiyorlar mı? Ama hatırlatmakta yarar var. Herşeyin olduğu gibi ampullerinde bi yanma ömrü vardır bu gelen ceryanın şiddetine göre kısalabilir bu ömür bazan kısa devre yapar, Ya da birileri çıkar düğmeyi kapatabilir. O zaman bu ampulun aydınlığı ile kendine yer etmeye çalışanları da karanlıkta öcüler yer ama değil mi?

Savaş Süzal /Habergazete

alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Basın-Yazarlar
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Basın-Yazarlar:
Erdoğan'ın yeni uyutma taktikleri


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.78
Toplam Oy: 19


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"VAH ZAVALLI TALAT, VAH !!!!! / SAVAŞ SÜZAL" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1