Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Sizden Gelenler: AHMET KABAKLI' NIN ARDINDAN
Gönderen:: Yaman_Turk
alt1
Konu Sizden Gelenler

Dileğimiz o dur ki, bir an önce ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZİ hazırlamış olduğu internet sitesinde ABİDE ŞAHSİYETLER bölümünde Ahmet KABAKLI hocamıza yer verir. Zira O, geride bıraktığı “Türk Edebiyatı, Müslüman Türkiye, Mabet ve Millet, Kültür Emperyalizmi, Bürokrasi ve Biz, Mehmet Akif, Yunus Emre, Mevlanâ, Ejderha Taşı, Bizim Alkibiades, Ecurufya, Muhayyelât-ı Aziz Efendi, Sohbetler I-II, Temellerin Duruşması, Güneydoğu Yakından, Şiir İncelemeleri, Doğu’dan Doğuş, Sultanu’ş-Şuarâ Necip Fazıl, Şair-i Cihan Nedim” gibi bir çok eserle bunu çoktan hak etmiştir.


1995 yılıydı sanırım. Karadenizli hırçın arkadaşım Tevfik ile beraber Çemberlitaş’ tan Sultanahmet’ e doğru inerken, sanki görünmez bir el bizi ardımızdan itiyordu. Yürümüyor adeta koşuyorduk. Ve tarifsiz bir heyecan vardı her ikimizde de.

Zira biraz sonra TÜRK EDEBİYATI VAKFI’ na gidecek ve hepsinden önemlisi yazılarından feyz aldığımız, adeta kutsal bir ırmaktan Kevser içercesine her makalesini, her kitabını tekrar tekrar okuduğumuz, Türk Milliyetçiliğinin kalelerinden, “Şeyh’ül Muharririn” Ahmet KABAKLI hocamızı görecektik. Bu duygu ve düşünceler içerisinde heyecanımızı biraz olsun dağıtma gayretiyle arkadaşım Tevfik ile şakalaşarak Türk Edebiyatı Vakfı’ nın tarih kokan binasına girdik.

Önce Gazi Bey ağırladı bizi. İki demli çay eşliğinde yaptığımız kısa hasbihal sonrasında doğrusu bizde heyecandan eser kalmamıştı. O kadar sıcak ve samimi bir hava vardı ki, kendimizi evimizde hissettik. Ve çaylarımızı yudumladıktan sonra hep birlikte Ahmet KABAKLI hocamızın yanına gittik. Öylesine mütevazı ve candan davrandı ki, bir baba şefkatiyle bizi karşılayışı ve kucaklayışı halen dün gibi hatırımda ve ruhumuzu okşayan sesiyle verdiği o nasihatler kulaklarımda çınlıyor her dem.

O günden sonra müdavimi olduk Türk Edebiyatı Vakfı’ nın. Aradan bunca yıl geçti, işlerimizin yoğunluğu ve hayat meşakkati bizi o çok sevdiğimiz ve müptelası olduğumuz Çarşamba sohbetlerinden biraz olsun uzaklaştırsa da, gönlümüz, yüreğimiz hep “SES BAYRAĞIMIZ TÜRKÇEMİZ” için mücadele eden TÜRK EDEBİYATI VAKFI ve Vakfın hâdimi ağabeylerimizle oldu hep.

“Şeyh’ül Muharrirîn” Ahmet KABAKLI hocamız bir 8 şubat günü, bundan tam beş yıl önce, 2001’ de Hakk’ a yürüdü. Türk ve Doğu Türkistan bayrağına sarılı tabutu, 10 Şubat 2001 günü Fatih Camii’ ne getirildiğinde büyük ALPEREN AHMET KABAKLI Hocamızı uğurlamaya gelen yeminli onbinler ardından tekbirler getirerek, adeta “ÖLÜRSE TENLER ÖLÜR, CANLAR ÖLESİ DEĞİL” sözünün tecellisi olurcasına metanetle, “varız buradayız, emanetçiniz” diyorlardı.

“UNUTMAK TÜKENMEKTİR” diyen gönüldaşları, hiç unutmadı O’ nu.. Dost sohbetlerinde, edebiyatın, şiirin, vatanın, bayrağın, ülkünün konuşulduğu her yerde rahmetle yâd ettiler.

Sene 2006. Yanımda arkadaşım Tevfik yok. Ama ben yine aynı heyecanla ve ilk kez gidiyormuşçasına yarın inşallah saat 11.00’ da, Eyüp Sultan’ da, Piyer Loti Kahvesinin önünde bulunan kabristanına Fatihalar sunmaya gideceğim. Ahmet KABAKLI hocamızı tüm sevenler, yokluğunu hissedenler gibi..

Ve yine yarın uzun zamandır yapmak istediğim bir şeyi daha yapacağım. Saat tam 17:00’ da TÜRK EDEBİYATI VAKFI’ nda “ÇARŞAMBA SOHBETİ” ne iştirak edeceğim. Prof. Dr. Sadık Kemal Tural, Yavuz Bülent Bakiler, Altan Deliorman, Servet Kabaklı ve daha nice Alperen’ in, yüreklerinden dökülenlerle dolduracağım gönül kırbamı. Yudum yudum, kana kana içmek üzere..

“Tesadüf inançsızların kadere taktığı isimdir” der bir Fransız düşünür. Ahmet KABAKLI hocamızın beşinci seney-i devriyesinin bir Çarşamba gününe gelmesini de hoş bir teva***** olarak görüyorum.

Bu vesile ile yeri gelmişken yazmadan edemeyeceğim. Merhum Ahmet KABAKLI Hocamız, dünya görüşü ne olursa olsun, kendini yakından tanıyan herkes tarafından “Türkiye’ye, Türkçe’ye ve Türk insanına gönülden bağlı, bıkıp usanmaz araştırmacı, vefalı, yardımsever, haklının ve mazlumun yanında yer alan, halkla iç içe yaşayan gerçek aydın, kadirşinas, kalemini menfaat için kullanmayan, hayatını milletine ve tarihine adayan bir şahsiyet olarak” tanınır, tanımlanır.

Ahmet KABAKLI, kalemi ve ölümsüz eserleriyle yaşadığı devrin ALPEREN’ i olma arzusunu her dem haykırmıştır. “Benim bugüne kadar ki hasretim ve gelecekte yapmak ve anılmak için özlediğim şey, birçok yazılarımda anlatmaya çalıştığım alperen ahlâkı, alperen yaşayışı, alperen hürriyeti, milletimin her varlığını kuşatan alperen sevgisidir. Alperenlik hasreti ile yiğitliğe sarıldım. Her güzelliğin zaferi için çalışmaktan zevk aldım... İşte ben, Çanakkale’den Bolayır’a, Rumeli’ye sallarla geçip kırk mübarek atlı ile Üsküb’ün, Belgrad’ın kalelerini fetheden kahramanlarla birlikte yaşadım.”
Diyerek bur arzusunu en yüksek perdeden ve her fırsatta dillendiren “Şeyh’ül Muharrirîn” den başkası değildir.

Ve yine bu büyük kalemi tanıyan herkes üzerinde mutabıktır ki; “O , sevgi yüklü olmasından dolayı Alperen’e, eserlerinde ciddî olması, doğruluğu ve dürüstlüğü ele almasıyla Yusuf Has Hacib’e, Türk dilinin korunması ve geliştirilmesi için gösterdiği çabalar ile Kaşgarlı Mahmud’a, bilgeliği ve otoriter yönüyle Dede Korkut’a, her çağrılan yere koşmasıyla da Evliya Çelebi’ye” benzemektedir.

Hal böyle iken ve binlerce ÜLKÜCܒ nün yetişmesinde, fikrinin olgunlaşmasında büyük pay sahibi iken ÜLKÜ OCAKLARI’ nın bu yiğit kalemi görmezden gelmesi, bu yiğit kalemi gelecek nesillere tanıtma gayreti taşımaması üzücü ve üzücü olduğu kadar da düşündürücüdür. YÜKSEK VASIFLI BİR TÜRK ve KABINA SIĞMAYAN, SATILMAYAN, SATMAYAN MİLLİYETÇİ BİR KALEM olarak AHMET KABAKLI, Türk Milletinin gönlünde ve vicdanında ABİDE ŞAHSİYET olarak yerini almıştır.

Dileğimiz o dur ki, bir an önce ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZİ hazırlamış olduğu internet sitesinde ABİDE ŞAHSİYETLER bölümünde Ahmet KABAKLI hocamıza yer verir. Zira O, geride bıraktığı “Türk Edebiyatı, Müslüman Türkiye, Mabet ve Millet, Kültür Emperyalizmi, Bürokrasi ve Biz, Mehmet Akif, Yunus Emre, Mevlanâ, Ejderha Taşı, Bizim Alkibiades, Ecurufya, Muhayyelât-ı Aziz Efendi, Sohbetler I-II, Temellerin Duruşması, Güneydoğu Yakından, Şiir İncelemeleri, Doğu’dan Doğuş, Sultanu’ş-Şuarâ Necip Fazıl, Şair-i Cihan Nedim” gibi bir çok eserle bunu çoktan hak etmiştir.

Selamlar, dualar ve aminler “Şeyh’ül Muharrirîn” e…


07.Şubat 2006


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Sizden Gelenler
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Sizden Gelenler:
GÜZEL SÖZLER


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 3.22
Toplam Oy: 9


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


Üzgünüm, bu yazı için yorumlar aktif değil.
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1