Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Dünyadan: ABD tek güç olarak kalmayacaktır
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu Siyaset
Eski KKTC *****hurbaşkanı Rauf Denktaş, Türkiye'de yaşanan terör olaylarını değerlendirdi. Olası sınır ötesi operasyona ilişkin müttefik ülkelerin tavrını sert dille eleştiren Denktaş, "ABD, istemiş olsaydı şimdiye kadar Türkiye'nin kanını akıtan bu odakları çoktan ortadan kaldırırdı. Bunları çoktan pasivize ederdi. Ama işlerine gelmedi çünkü ABD petrol peşindedir. Irak ve yöresindeki petrollerin başkasına kaymaması için büyük bir çaba harcamaktadır. ABD'nin Afganistan gidişi, Irak'a girişi bunun içindir. Ama bir Çin vardır. Çin'in haklarını gasp etmektedir. Yakın gelecekte ABD tek güç olarak kalmayacaktır" dedi.

Lions Federasyonu'nun *****huriyet Bayramı vesilesiyle verdiği resepsiyonuna katılan Rauf Denktaş, İhlas Haber Ajansı muhabirinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Uzun süredir Türkiye ve dünya gündeminden düşmeyen sınır ötesi operasyona ilişkin ABD'nin politikalarını eleştiren Denktaş, Türkiye'nin teröristleri yok etme hakkının bulunduğuna dikkat çekti. ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'nin Kuzey Irak bölgesini 'Kürdistan' olarak belirtmesi konusuna da değinen Denktaş, "O bir hata değildir,alıştırmadır. Oradaki insanlara 'biz varız, siz devam edin' demektir" dedi.

Denktaş, "Sıcak takip haktır, kimse bunu birinden alamaz. Sıcak takip konusu vardır Türkiye'de. Tezkere çıkmamış olsa idi dahi Türkiye'nin bu terörist kamplarını bombalama hakkı vardır. Sızan teröristleri kovalayıp nereye gidiyorlarsa gittikleri yerde onları yok etme hakkı vardır" ifadelerini kullandı.

Kuzey Irak'ın ABD kontrolünde olduğunu söyleyen Denktaş, "ABD istemiş olsaydı şimdiye kadar Türkiye'nin kanını akıtan bu odakları çoktan ortadan kaldırdı. Bunları çoktan pasivize ederdi. Ama işlerine gelmedi. ABD petrol peşindedir. Irak ve yöresindeki petrollerin başkasına kaymaması için büyük bir çaba harcamaktadır. ABD'nin Afganistan gidişi, Irak'a girişi bunun içindir. Ama bir Çin vardır. Çin'in haklarını gasp etmektedir. Yakın gelecekte ABD tek güç olarak kalmayacaktır. Yine Çin ve Rusya batıya çıkacaktır. Böylelikle çok yanlış bir siyaset gütmektedir.

İnşallah 3. dünya savaşına neden olmaz. Bu gidişatı ile Türkiye'yi küçültmek istiyorlar. Ve AB bu nedenle Türkiye'yi tam üye yapmayacağı halde sanki bir gün üye yapabilirim yaklaşımı içinde. Türkiye'nin önüne öyle şartlar koyuyor ki, Türkiye bunların hiç birini kabul edemez. 'Kıbrıs'ı ver' diyorlar, 'Rum idaresini tanı' diyorlar. ABD diğer taraftan ses veriyor, 'bu istekleri yerine getir'. Ve önerilerini Rumlar'ın kabul edeceği şekle sok. 43 yıldır Kıbrıs meselesinin çözülmesini engelleyen durumun devam etmekte olduğunu gösteriyor" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiltere ziyaretine değinen Denktaş, "Geçenlerde sayın Erdoğan'ın İngiltere ziyaretinde yaptığı işbirliği anlaşmalarında Kıbrıs'ın da adı geçiyordu. Biz acaba İngiltere'de bir insaflı yaklaşım başladı demeden Kıbrıs'taki yüksek temsilcileri beyanat yaptı ve 'politikalarımızda hiçbir değişiklik yoktur' dedi. 'Tek hükümet tek devlet tanıyoruz. Başka bir hükümet de tanıyacak değiliz'. Bunları söyleye söyleye 43 yıldır Kıbrıs meselesi hallolmuyor. Dalayısıyla dostumuz mumüttefikimiz mi diye bakmak lazım" şeklinde konuştu.

Denktaş, "Türk milleti ABD'nin ne yapmak istediğini görecektir. Bunca yıl kendisinin sorumlu olduğu bir Irak'ta terörist örgütlerin kamlarının devam etmesini ve bunların orada silahlanmasını gören ABD, Türkiye tezkereyi geçirir geçirmez Türkiye'ye 'bize 2 gün veriniz' dedi.

Ne yapacaksınız, 2-3 ay içinde yapamadıklarını mı yapacaksınız?. Bu neyi gösterir, 'ben bir şey yapabilirim bekleyin'. Hadi bakalım bekliyoruz, görelim ne yapacaksınız. Dolayısıyla AB açısından Türkiye'nin parçalanması için büyük bir gidişat vardır. Bu haritaların sızdırılması, başkalarına 'merak etmeyin, biz varız, siz baskıya devam edin' mesajını vermektedir. Türk milletine de bir nevi hazırlık yaptırmaktadır. Yani bunları gördüğünüzde irkilmeyin bunlar nasıl olsa olacak mesajladır" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın Kuzey Irak'ı Kürdistan olarak belirtmesine ilişkin değerlendirilmesi sorulan Denktaş, "O bir hata değildir, alıştırmadır. Oradaki insanlara 'biz varız, siz devam edin' demektir. Her ne kadar Türkiye sıkıştırmış olsa da, 'bu bir hatadır' demek, sakın yanlış anlaşılmasın, böyle konularda hata yapmazlar ve böyle konularda hata olmaz. Bunlar hem bizi alıştırmak hem de oradaki insanları teşvik etmektir. Onlara karşı Türkiye'nin çok stratejik davranması lazım" ifadelerini kullandı.

alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Siyaset
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Siyaset:
BİR FIKRA: BAŞBAKAN'A SORMUŞLAR...


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.66
Toplam Oy: 3


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


Üzgünüm, bu yazı için yorumlar aktif değil.
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1