Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Politika: KUTAN, HÜKÜMET'İ TOPA TUTTU...
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu Siyaset
Saadet Partisi (SP)'nin önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek kongresiyle koltuğunu bırakacak olan SP Genel Başkanı Recai Kutan, AK Parti iktidarını sınıfta bıraktı.

Hükümetin karnesinin kırıklarla dolu olduğunu belirten Kutan, ''İktidara 10 üzerinden 4 veriyorum, o da insaflı davranarak bu notu veriyorum. Dış politika ve ekonomi de bu notun altındalar'' dedi. Kutan, Milli Görüş'e yönelik eleştirileri de cevaplayarak, ''Onlar Türkiye devletinin yapamadıklarını yapıyorlar. Madalya takılması gerekirken itham ediliyorlar'' diye konuştu.

SP'nin 11 Mayıs 2003 tarihinde gerçekleştirilecek Birinci Olağan Büyük Kongresi'nde genel başkanlık görevini bırakma kararını alan SP lideri Recai Kutan, giderayak gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. SP lideri Kutan, kongrede aday olmayacağını, bundan sonraki süreçte bilgi birikimi ve tecrübeleri doğrultusunda fikir üreteceğini söyledi. Siyasetin dışında kalmayacağını belirten Kutan, kapatılan Refah Partisi'nin eski genel başkanı Necmettin Erbakan'ın adaylığı konusunda ise kesin birşey söylemekten kaçındı. SP lideri, Erbakan'ın adaylığını resmen açıklamadığını ancak teşkilatlardan gelen eğilim ve bunu reddetmeyişinin, kendisinde kongrede aday olacak intibası uyandırdığını söyledi. Kutan, Erbakan'da Yargıtay'daki 'kayıp trilyon' davasının sonucunu bekleme eğiliminin bulunmadığını da bildirdi. Kongre öncesinde tüm AK Parti'li milletvekillerine seslenen Kutan, ''AK Parti'ye gidişlerinden rahatsız olan, partinin izlediği politikalardan rahatsız olanlar var. Kapımız herkese açık. Ancak bizim prensiplerimize uymak kaydıyla gelebilirler'' çağrısını yaptı.

HÜKÜMETE KIRIK NOT VERDİ

AK Parti iktidarının 6 ayını değerlendiren SP lideri Kutan, hükümetin ortaya koyduğu icraatları tasvip etmelerinin mümkün olmadığını, özellikle dış politika ve ekonomi alanındaki icraatlarını benimsemediklerini kaydetti. Son dönemde resepsiyon krizi ve Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından önce estirilen havanın iktidarın lehine olduğuna işaret eden Kutan, bu süreçte iktidarın halkın gözünde mağdur konumuna düştüğünü ve halkta bir sahiplenme psikolojisinin meydana geldiğini vurguladı. Halkın gündeminde irtica ve laiklik diye bir problemin olmadığını belirten Kutan, halkın ancak yüzde 5'inin irtica ve laikliği sorun olarak gördüğünü söyledi. Hükümetin bir yılı dolmadan not vermek istemediğini kaydeden Kutan, ''Ancak perşembenin gelişi çarşambadan gelir anlayışı ile 10 üzerinden 4 veriyorum. O da insaflı davranıp 4 verdim. Dış politika ve ekonomi notları çok daha zayıf'' diye konuştu.

BÜLENT ARINÇ'A DESTEK

Resepsiyon krizine ilişkin görüşlerini de açıklayan Kutan, TBMM Başkanı Bülent Arınç dışındaki kişilerin 'yalpalı' bir tavır sergilediğini bildirdi. ''Resepsiyon konusunda en tutarlı tavrı Meclis Başkanı Bülent Arınç sergiledi'' diyen Kutan, Arınç'ın üzdürüldüğünü söyledi. Özgürlükler ve insan hakları anlayışına göre bu yönde bir krizin demokrasiye inanmış bir ülkede olmaması gerektiğinin altını çizen Kutan, ''O kadar masumane ki. bu hassasiyetlerin anlaşılması mümkün değil. Onun dışındakiler yalpalı bir tavır içinde oldu'' dedi. Kutan, Türkiye'de artık irtica ve laiklik kavramlarının bilimsel tanımlarının yapılması gerektiğini vurgulayarak, AB yolunda bu iki kavramın müşterek bir anlayışa getirilmesinde fayda olduğunu kaydetti. İrtica ile ilgili tartışmalara Eşref Efendi'nin 'Dolanıp durma derununda yıkıl git/Yoksa mürtecidir diye seni ey gam/ihbar ederim' dizelerinden oluşan şiiriyle katılan Kutan, ''100 senedir nasıl birşey olduğunu anlayamadık'' şeklinde konuştu.

MİLLİ GÖRÜŞÜ SAVUNDU

SP Genel Başkanı Recai Kutan, son dönemde Avrupa Milli Görüş Teşkilatı'na yönelik yapılan eleştirilere de tepki gösterdi. Avrupa Milli Görüş Teşkilatı sayesinde yurtdışında milli değerlerini unutmayan, sapasağlam gençler yetiştiğini ifade eden Kutan, ''Türkiye devletinin yapamadıklarını yapmışlar. Milli değerlerinin unutmayan, sapasağlam gençler bu teşkilat sayesinde yetişiyor. Teşkilat yöneticileri, Avrupa'da en etkili lobi faaliyetini kendilerinin yürüttüğünü, kendileri kadar etkili çalışan dernek veya vakfın olmadığını söylüyor. Bu insanlara madalya takılması gerekirken bir sürü itham ediliyorlar'' şeklinde konuştu. Kutan, bu konuyla ilgili olarak Almanya'nın Ankara Büyükelçisi ile arasında geçen diyaloğu da şöyle açıkladı: ''Bir gün Alman elçiye 'Bunlar anarşiye, teröre karıştılar mı?' diye sordum. O da 'Hayır' cevabını verdi. 'Peki niye şikayet ediyorsunuz?' sorusunu yönelttim. Alman elçinin cevabı ilginçti. 'Türkiye'de gelen insanların Alman toplumuna entegre olmasını engelliyorlar' dedi. Ben de, teşkilatla iyi ilişkiler içinde bulunmaları gerektiğini söyledim''.

Kutan, Türkiye'nin artık bu sorunları aşmak zorunda olduğunu belirterek, bunun için öncelikle irtica ve laiklik kavramlarının keyfi olarak değil bilimsel olarak tanımlanması gerektiğini söyledi.


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Siyaset
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Siyaset:
BİR FIKRA: BAŞBAKAN'A SORMUŞLAR...


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"KUTAN, HÜKÜMET'İ TOPA TUTTU..." | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1